Czy wiesz, co zachodzi w Twojej głowie, gdy myślisz o innych ludziach? Co się dzieje w Twoim umyśle, gdy wydaje Ci się, że masz swoje zdanie o innych, gdy kogoś uwielbiasz, a kogoś innego nie lubisz?
Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że zawsze, gdy kogoś poznajemy bardzo szybko, wręcz automatycznie tworzymy na jego temat własną opinię i często przez długi czas kierujemy się nią niezmiennie. A co w tym czasie robi nasz mózg? Po prostu tworzy obraz danej osoby, umieszcza ją w określonym miejscu w naszej przestrzeni mentalnej i na tej podstawie już automatycznie daje sygnały: to jest miłość, to jest respekt, to jest autorytarność etc.
Od 1998 roku liczba samotnych mężczyzn wzrosła o 32%, a kobiet o 38%. Szacuje się, że do 2030 roku przybędzie ich jeszcze dwa miliony. Single są atrakcyjną grupą klientów.Według portalu Wakacje.pl single częściej decydują się na wyjazdy w dalekie zakątki świata, próbują sportów ekstremalnych oraz udają się na niezwykłe wyprawy.Także dla nich Wakacje.pl we współpracy z touroperatorami przygotowują indywidualne urlopy. Zapewniają nocleg, wyżywienie, transport, ale nie dają opieki pilota. Wyjazd taki jest droższy niż grupowy, ale dopasowany do indywidualnych życzeń klienta. W ostatnim czasie Wakacje.pl wraz z TUI zorganizowało pewnemu zamożnemu singlowi wycieczkę objazdową po Hawajach. Zapewnili mu noclegi w hotelach spoza oferty, wynajęcie samochodu oraz lokalne przeloty między wyspami Big Island, Maui i Oahu.
Podawanie osadzonym w brytyjskich więzieniach kryminalistom witamin, substancji mineralnych i kwasów tłuszczowych omega-3 ma zapobiec agresywnym zachowaniom.
Badania na tysiącu ochotników, których koszt ma wynieść milion funtów, finansuje firma farmaceutyczna Wellcome Trust.
Ludzie na całym świecie czują się najszczęśliwsi na początku i pod koniec życia. Zależność między błogostanem a wiekiem ma taki sam kształt litery U w każdym zakątku globu. Ekonomiści Andrew Oswald z University of Warwick w Coventry i David Blanchflower z Dartmouth College w Hanowerze przeanalizowali gromadzone przez 35 lat dane 2 mln osób z 80 krajów świata. Badacze kontrolowali wszystkie inne czynniki, które mają wpływ na dobre samopoczucie, m.in. dochody, utratę pracy czy rozwód (Social Science & Medicine).
Zgodnie z wyliczeniami naukowców, Amerykanki są najmniej szczęśliwe ok. 40. roku życia, a ich rodacy w wieku 50 lat. W Wielkiej Brytanii kobiety i mężczyźni są najbardziej nieszczęśliwi na tym samym etapie życia: w wieku 44 lat.
Skąd w osobach w średnim wieku taki defetyzm i dlaczego najmłodsi i najstarsi są tacy zadowoleni z życia? Oswald i Blanchflower zaproponowali kilka wyjaśnień tego zjawiska. Po pierwsze, sugerują, że w połowie życia ludzie akceptują ostatecznie swoje wady i ograniczenia oraz porzucają nierealistyczne plany. Po drugie, nie można wykluczyć, że optymiści żyją dłużej, podkręcając krzywą na powrót do góry. Po trzecie wreszcie, starsze osoby uczą się doceniać swoje szczęście, widząc, jak odchodzą ich rówieśnicy.
To tajemnica. Wydaje się, że przyczyna tkwi w samym człowieku, w czymś, czego nie da się wyjaśnić okolicznościami zewnętrznymi. Jedni ludzie cierpią bardziej niż inni, ale nasze dane pokazują systematyczny efekt. Przydarza się to zarówno mężczyznom, jak i kobietom, osobom samotnym i pozostającym w związku, bogatym i biednym oraz tym posiadającym dzieci i bezdzietnym - opowiada Oswald. Podobną prawidłowość zaobserwowano w krajach rozwiniętych i rozwijających się.
© 2024 WellnessInfo.pl